O inicjatywie

CO TO JEST WIFI4EU?

WiFi4EU to program Komisji Europejskiej mający na celu wspieranie instalacji najnowocześniejszego sprzętu WiFi w centrach życia społeczności w całej Europie, dla mieszkańców i gości. Dotyczy to parków, miejskich placów, budynków użyteczności publicznej, bibliotek, centrów zdrowia, muzeów i innych przestrzeni publicznych.

UE sfinansuje sprzęt i koszty instalacji hotspotów Wi-Fi. Beneficjent zapłaci za łączność (abonament internetowy) i utrzymanie sprzętu przez co najmniej 3 lata.

CZY SIĘ KWALIFIKUJĘ?

System WiFi4EU będzie dostępny dla organów sektora publicznego. Jednak w przypadku pierwszego zaproszenia do składania wniosków Komisja Europejska zamierza ograniczyć zakres kwalifikujących się wnioskodawców do gmin lub stowarzyszeń utworzonych przez gminy.

Każda gmina może otrzymać tylko jeden grant przez cały okres istnienia inicjatywy WiFi4EU. Hotspoty WiFi4EU zostaną zainstalowane w obszarach, w których nie ma już podobnych ofert darmowej łączności Wi-Fi.

JAKA JEST WYSOKOŚĆ BUDŻETU?

Budżet systemu WiFi4EU wynosi 120 milionów euro do 2019 r. Szacuje się, że od 2020 r. Około 6000 do 8000 lokalnych społeczności skorzysta z programu WiFi4EU na podstawie średniej wartości 15 000 EUR na grant.

W JAKI SPOSÓB MOŻNA SIĘ ZGŁOSIĆ?

Rusza drugi etap składania wniosków na dotacje do projekty WiFi4EU. Zapisy dla gmin prowadzone są tutaj.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Komisji Europejskiej: https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/wifi4eu-bezplatne-wi-fi-dla-europejczykow

JAKI SPRZĘT SPEŁNIA WARUNKI UCZESTNICTWA W WIFI4EU?

Napisz do nas jeśli jesteś zainteresowany ofertą WiFi4EU

PGT jest operatorem platformy:

Obszary Biznesu

  • instalacje elektryczne i teletechniczne
  • automatyka budynkowa
  • instalacja sieci radiowych PTP i PTMP
  • sieci WiFi klasy Enterprise

Kontakt z nami

world-map

Polska Grupa
Technologiczna Sp. z o.o.
Regus Office Center
Al. Jerozolimskie 96, 13 piętro
00-807 Warszawa